logotyp
Login

3) Pronájem prostor MŠ

3) Pronájem prostor MŠ

Některé prostory mateřských škol jsou odpoledne prázdné a nevyužité. Běžná praxe je taková, že odpoledne je již ve školce méně dětí než v dopoledních hodinách a všechny děti jsou v jedné společné třídě. Co s ostatními třídami? Pronajměte je. Školka je vhodná zejména k provozování mateřského centra, různých klubů, kde se scházejí maminky s malými dětmi či k pořádání cvičebních kurzů pro batolata a předškolní děti. Prostředí školky je pro děti bezpečné. Tyto kluby si mohou pronajmout též zahradu školky či přilehlé hřiště k jednorázovým aktivitám. Pro batolata jsou tato setkání velmi přínosná, protože se přirozeně a nenásilně seznámí s prostředím školky, kterou budou později navštěvovat. To je prospěšné pro adaptaci v kolektivu školky. Děti později nepřicházejí do cizího stresujícího prostředí, třída MŠ je jim již známá a mají ji spojenou s mnoha příjemnými zážitky.

Cena, kterou si zájemci o pronájem s mateřskou školou dohodnou může být nižší než pronájem komerčních prostor. Prostory školky jsou pro provozování mateřských klubů zkrátka ideálním místem. Ve třídě školky se mohou scházet i účastníci kroužků prvního stupně základní školy. Mohou zde probíhat např. herecké kroužky, přičemž prostředí MŠ vytváří zajímavé kulisy. Vybavenost školky hudebními nástroji poskytuje příjemné zázemí pro provozování hudebního kroužku.

 Příklad, jak lze pronajmut prostory MŠ

- Miniškolka Brno: "V prostorách školky je také místnost pro masáže a poradenství a malý obchůdek. Tyto však nejsou určeny dětem, nýbrž jejím rodičům."

Zpět na hlavní výpis

!!! Akce !!!

Directmail - nástroj k hromadnému rozesílání e-mailů rodičům

Nástroj pro zkvalitnění a zjednodušení komunikace mezi rodiči a školkou.

Modul registrace uživatelů pro školky

Modul k registraci učitelů, rodičů či žáků nabízíme nyní školkám za zvýhodněnou cenu 900 Kč ( standardní cena je 1200 Kč )
HOME aktivní webové stránky pro školky s redakcí a on-line podporou

Internetové stránky s aktivním přístupem splňující nový zákon č. 99/2019 Sb. o přístupnosti webových stránek pro zdravotně postižené a zobrazení na mobilech. Projekt Scholastika umožňuje školkám mít aktivní webové stránky s redakcí a on-line podporou za DOTOVANÉ ceny .

Created by © 2011 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign